Szent Benedek Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Balatonfüredi Széchényi Ferenc Tagintézménye

Kollégium

A kollégiumba azok a tanulók nyertek felvételt akik semmilyen írásbeli és telefonos értesítést nem kaptak.
Szeretettel várjuk a kollégistákat.

Beköltözés  2015.augusztus 31. 14-21 óráig.

Gólyatábor

GÓLYATÁBOR

2015. augusztus 29-31., szombat-hétfő

BALATONFÜRED

A Szent Benedek Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Balatonfüredi Tagintézménye a 2015/2016-os tanév 9. osztályos diákjai számára gólyatábort szervez. A tábornak az iskola kollégiuma biztosít helyet.

Elhelyezés: 2-4 fős kollégiumi szobákban

Étkezés: saját konyháról

A tábor költsége fejenként 3.500 Ft, amely tartalmazza a szállás (2000 Ft) és étkezés (1500 Ft) díját. A részvételi díjat érkezéskor kell az osztályfőnöknek befizetni.

A részvételi szándékot kérjük előre jelezni az iskola titkárságán személyesen, telefonon (06-87-342651 vagy 06-30-6541843), vagy e-mail-ben (titkarsag.balatonfured@szbi.hu).

A részvétel ajánlott, szándékunk a jó osztályközösség mielőbbi kialakítása. A tábor lehetőséget biztosít az osztálytársak, az osztályfőnök, néhány tanár és az iskola megismerésére.

Amire számíthat a résztvevő:

·         csapatépítő játékok, programok

·         új barátok

·         mosolygós tanárok

·         tábortűz, szalonnasütés

Érkezés a kollégiumba:

2015. augusztus 29-én 14-15 óráig.

A tábor vége:

2015. augusztus 31. 13 óra (A kollégisták természetesen ekkor már maradnak a kollégiumban.)

Kirándulásra, sportjátékokra alkalmas öltözetet és cipőt mindenki hozzon magával!

Balatonfüred, 2015. június 25.

Nyári ügyintézés

Kedves Érdeklődők!

Iskolánkban július, augusztus hónapban ügyintézés minden szerdán 8-12 óráig van.

Vetélkedő

Rendhagyó tanórát tartott iskolánk  11/R osztályában Dr. Praznovszky Mihály irodalomtörténész a 2. félévben, Nevető irodalom címmel. A Petőfi Színház dramaturgjának előadása követte ezt, majd Vastag György Tanár Úr órájára került sor:Energiabiztonságunk alapja Atom , vagy Atom, vagy Atom címmel.

A rendhagyó történelemóra megtartására a Városi Könyvtárban került sor, Ősi Attila paleontológus előadásának címe :Őslények  nyomában a Bakonyban

Június 12-én a két füredi középiskola tanulói vetélkedtek a megszerzett ismeretekből, a Szent Benedek és a Lóczy Gimnázium diákjai játékos, jó hangulatú rendezvényen vettek részt, melynek fotóiból látható itt néhány.

Az órák és az előadások szervezője: Angyal Valéria tanárnő

A galéria megtekinthető itt.

Beiratkozás: 2015. június 25. csütörtök 9. óra

A beiratkozáshoz szükséges:

- kitöltött tanulói adatlap

- 8. osztályos bizonyítvány, személyi okmányok (igazolvány, lakcímkártya, TAJ kártya, adókártya) fénymásolata

- diákigazolványhoz az Okmányirodában kapott lap,

- a diákigazolvány ára: 1.400,- Ft

- Biblia ára: 2.000,- Ft

- iskolai póló, nyakkendő/sál, kitűző ára: 3.500,- Ft
- iskolai működési hozzájárulás: 1.500,- Ft (október 15-ig befizethető)