Szent Benedek Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Balatonfüredi Széchényi Ferenc Tagintézménye

Gólyatábor

GÓLYATÁBOR

2015. augusztus 29-31., szombat-hétfő

BALATONFÜRED

A Szent Benedek Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Balatonfüredi Tagintézménye a 2015/2016-os tanév 9. osztályos diákjai számára gólyatábort szervez. A tábornak az iskola kollégiuma biztosít helyet.

Elhelyezés: 2-4 fős kollégiumi szobákban

Étkezés: saját konyháról

A tábor költsége fejenként 3.500 Ft, amely tartalmazza a szállás (2000 Ft) és étkezés (1500 Ft) díját. A részvételi díjat érkezéskor kell az osztályfőnöknek befizetni.

A részvételi szándékot kérjük előre jelezni az iskola titkárságán személyesen, telefonon (06-87-342651 vagy 06-30-6541843), vagy e-mail-ben (titkarsag.balatonfured@szbi.hu).

A részvétel ajánlott, szándékunk a jó osztályközösség mielőbbi kialakítása. A tábor lehetőséget biztosít az osztálytársak, az osztályfőnök, néhány tanár és az iskola megismerésére.

Amire számíthat a résztvevő:

·         csapatépítő játékok, programok

·         új barátok

·         mosolygós tanárok

·         tábortűz, szalonnasütés

Érkezés a kollégiumba:

2015. augusztus 29-én 14-15 óráig.

A tábor vége:

2015. augusztus 31. 13 óra (A kollégisták természetesen ekkor már maradnak a kollégiumban.)

Kirándulásra, sportjátékokra alkalmas öltözetet és cipőt mindenki hozzon magával!

Balatonfüred, 2015. június 25.

Nyári ügyintézés

Kedves Érdeklődők!

Iskolánkban július, augusztus hónapban ügyintézés minden szerdán 8-12 óráig van.

Vetélkedő

Rendhagyó tanórát tartott iskolánk  11/R osztályában Dr. Praznovszky Mihály irodalomtörténész a 2. félévben, Nevető irodalom címmel. A Petőfi Színház dramaturgjának előadása követte ezt, majd Vastag György Tanár Úr órájára került sor:Energiabiztonságunk alapja Atom , vagy Atom, vagy Atom címmel.

A rendhagyó történelemóra megtartására a Városi Könyvtárban került sor, Ősi Attila paleontológus előadásának címe :Őslények  nyomában a Bakonyban

Június 12-én a két füredi középiskola tanulói vetélkedtek a megszerzett ismeretekből, a Szent Benedek és a Lóczy Gimnázium diákjai játékos, jó hangulatú rendezvényen vettek részt, melynek fotóiból látható itt néhány.

Az órák és az előadások szervezője: Angyal Valéria tanárnő

A galéria megtekinthető itt.

Beiratkozás: 2015. június 25. csütörtök 9. óra

A beiratkozáshoz szükséges:

- kitöltött tanulói adatlap

- 8. osztályos bizonyítvány, személyi okmányok (igazolvány, lakcímkártya, TAJ kártya, adókártya) fénymásolata

- diákigazolványhoz az Okmányirodában kapott lap,

- a diákigazolvány ára: 1.400,- Ft

- Biblia ára: 2.000,- Ft

- iskolai póló, nyakkendő/sál, kitűző ára: 3.500,- Ft
- iskolai működési hozzájárulás: 1.500,- Ft (október 15-ig befizethető)

Tájékoztató

A kollégium címe:       Szent Benedek Gimnázium, Szakképző Iskola és

és elérhetőségei:           Kollégium Balatonfüredi Széchényi Ferenc Tagintézménye

8230. Balatonfüred, Hősök tere 1.

Tel: 87/342-651,343-844,06 30 6541786

06 30 7012957/kollégiumvezető/

Email: titkarsag.balatonfured@szbi.hu, andibalaton2@gmail.com

A kollégiumba beköltözés 2015. augusztus 31. 14 órától 21 óráig

A beköltözés feltétele:

ü

előzetesen leadott kollégiumi jelentkezési lap a házirend tudomásul vételével

ü

a szeptember havi étkezési díj befizetése:

a helyszínen készpénzben

étkezési díj: 729,- Ft/fő/nap  (reggeli: 170,- Ft/nap, ebéd: 333,- Ft/nap, vacsora: 226,- Ft/nap)

kedvezményes: 365,- Ft/fő/nap (reggeli: 85,- Ft/nap, ebéd: 167,- Ft/nap, vacsora: 113,- Ft/nap)

számlaszám: 10700031-65714993-51100005

ü

a kollégiumba felvételt nem nyert tanuló értesítést kap.

Az 50%-os étkezési díjkedvezményre jogosult, akinél a jogszabályban meghatározott feltételek valamelyike fennáll /melynek igazolása szükséges/

·

három és több gyermekes családban nevelkedő gyermek (Magyar Államkincstár igazolása határozat formájában szükséges)

·

a tanuló tartósan beteg, fogyatékos gyermek (emelt családi pótlék folyósításáról szóló igazolás, Magyar Államkincstár határozata)

·

rendszeres gyermekvédelmi támogatásban részesül (erről szóló határozat)

Beköltözéskor kérjük, a tanuló személyi igazolványának, lakcímkártyájának, OM azonosító kártyájának, társadalombiztosítási kártyájának fénymásolatát A4-es lapon, melyre kérjük ráírni: „személyi dokumentumaim lemásolásához hozzájárulok”, s a tanuló írja alá.

Kisméretű füzetet a nevelőtanár és a szülő/gondviselő/ közötti információcseréhez.

Személyes szükséglet, a házirendben előírt kollégiumi tartózkodáshoz szükséges felszerelés és eszközök.

Tartós betegség esetén orvosi lelet, illetve orvosi igazolás. Gyógyszerszükséglet esetére 2.000,- Ft-ot letétbe kell helyezni a csoportnevelő tanárnál.

A kollégiumban  a házirend és a napirend betartása mindenki számára kötelező!

Sikeres 2015/2016-os tanévet kívánunk!

Balatonfüred, 2015. június 16.

Szegő Andrásné kollégiumvezető