Szent Benedek Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Szegedi Tagintézménye
Szent Benedek Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Szegedi Tagintézménye
Szent Benedek Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Szegedi Tagintézménye

BemutatkozásIskolánk 2009 óta működik Szegeden.  Az oktatást 2009-ben a Pannonhalmi Bencés Gimnázium tagintézményeként kezdtük, majd 2010-től a Bencés Kongregáció által fenntartott Szent Benedek Gimnázium és Szakképző Iskola Szegedi Tagintézményeként folytatjuk.

A Tagintézmény székhelye Szeged belvárosában, az Osztrovszky utca 5. szám alatt van. Itt található az igazgatói iroda, a tanári szoba valamint az iskola titkársága is. Az oktatás nagy része itt zajlik, de képzéseket folytatunk a Gábor Dénes Műszaki és Környezetvédelmi Középiskola számítógéptermeiben és laborjaiban, a SZISZSZI Déri Miksa Tagintézményében; valamint a Mórahalmi Általános Iskolában.

Képzéseink esti és nappali tagozaton folynak, önálló órarendben, de igazodva a helyet biztosító intézmények órarendjéhez.

Munkánkat keresztény szellemiségben, a bencés nevelési filozófiát követve végezzük, amely az ezer éves pannonhalmi bencés oktatási hagyományokra épít. Célunk, hogy megtaláljuk a minden emberben benne rejlő értéket, tanulóinkat eredményesen készítsük fel a sikeres érettségire és továbbtanulásra, illetve szakmai vizsgára.

 

Juhász Róbert

igazgató