Szent Benedek Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Szegedi Tagintézménye

Bemutatkozás

Iskolánk 2009 óta működik Szegeden.  Az oktatást 2009-ben a Pannonhalmi Bencés Gimnázium tagintézményeként kezdtük, majd 2010-től a Bencés Kongregáció által fenntartott Szent Benedek Gimnázium és Szakképző Iskola Szegedi Tagintézményeként folytatjuk.

A Tagintézmény székhelye Szeged belvárosában, az Osztrovszky utca 5. szám alatt van. Itt található az igazgatói iroda, a tanári szoba valamint az iskola titkársága is. Az oktatás nagy része itt zajlik, de képzéseket folytatunk a Gábor Dénes Műszaki és Környezetvédelmi Középiskola számítógéptermeiben és laborjaiban, a SZISZSZI Déri Miksa Tagintézményében; valamint a Mórahalmi Általános Iskolában.

Képzéseink esti és nappali tagozaton folynak, önálló órarendben, de igazodva a helyet biztosító intézmények órarendjéhez.

Munkánkat keresztény szellemiségben, a bencés nevelési filozófiát követve végezzük, amely az ezer éves pannonhalmi bencés oktatási hagyományokra épít. Célunk, hogy megtaláljuk a minden emberben benne rejlő értéket, tanulóinkat eredményesen készítsük fel a sikeres érettségire és továbbtanulásra, illetve szakmai vizsgára.

Juhász Róbert